הנגשת אירועים

הנגשת אירועים

התאמת אירועים לעמידה בדרישות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

ייעוץ ותכנון תהליכים להנגשת אירועים במרחב הציבורי והפרטי

הנגשת אירועים – שמר בטיחות והנדסה – יועץ נגישות מתו"ס ונגישות השירות.

אנו מספקים לכם מענה כולל להנגשת אירועים, תכנון, פיקוח, בקרת ביצוע, ועד אישור נגישות בהתאמה למאפייני האירוע.
יעוץ נגישות לאירוע המוני בשטח פתוח, מתקנים ומבנים סגורים. כגון: טקס, מופע, פסטיבל, יריד, אירועי ספורט עממי ותחרותי, כינוסים ותערוכות וכו' .

הנגשת אירועים

יעוץ נגישות לאירועים המוניים במתקנים קיימים או ארעיים. תכנון נגישות לאירועים מיוחדים במתקנים או מבנים קיימים בהתאם למאפייני האירוע וקהל היעד וכו'.

ייעוץ נגישות לאירועים המתקיימים במתקני אירועים המוניים ארעיים. תכנון על ידי יועץ נגישות שהוא מהנדס בטיחות, פיקוח ובקרת ביצוע על ידי מהנדס בטיחות הקמת במות, גשרי תאורה, במות קהל, אוהלי ענק, מסכי ענק, גידור ודרכי גישה באופן המאפשר גם לבעלי מוגבלויות לקחת חלק באירוע וזאת בהתאם לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998 והתיקונים והתקנות המאוחרים יותר.

לבירורים וקבלת ייעוץ להנגשת אירועים צרו עמנו קשר בטלפון – 052-232-1144 או השאירו הודעה בטופס צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

הנגשת אירועים

הנגשת אירועים במתקנים ומרחבים ארעיים

ייעוץ נגישות הוא חלק בלתי נפרד מתכנון והכנת כל אירוע המוני אשר מתקיים במקום או מרחב שלא יועד לכך כבר בעת הקמתו. בין אם האירוע יתקיים במתקנים ארעיים ובין שהוא עתיד להתקיים במתקנים קיימים אך כאלה אשר ייעודם המקורי אינו קיום אירועים.

לצורך קבלת אישור נגישות לקיום האירוע יש להיעזר ביועץ נגישות מתו"ס. על פי הוראותיו יש לבצע את ההתאמות הנדרשות על מנת שהמרחב, המתקן, או המבנה יעמוד בדרישות החוק ותקנות הנגישות. למשל, לדאוג כי בהתאם לתקינה קיימים מקומות חנייה לנכים, דרכי גישה כניסה ויציאה (כולל מעליות אם יש צורך), קיומם של שירותי נכים. במידה וקיימים מזנונים או דוכני מידע יהיו אלה נגישים. יועץ נגישות יצביע על מיקומם של שלטי נגישות אותם יש להציב בהתאם למבנה המקום.

בנוסף לאמצעי הנגשה כלליים ישנם מאפיינים ייחודיים לכל אירוע אשר מצריכים נקיטת אמצעי הנגשה בהתאם לאופי האירוע. ואשר מחייב התערבות של יועץ נגישות השירות על מנת לוודא כי בעלי מוגבלות יוכלו ליהנת מגישה מלאה להשתתפות באירוע הספציפי.

נגישות השירות באירועים

הנגשת אירועים במבנה, מתקן או מרחב ציבורי קיים

יש להבחין בין מבנים קיימים המיועדים מראש להתכנסויות וקיום אירועים כגון אלומות למופעים ואירועי ספורט, בתי קולנוע, גני אירועים, קניונים מבני ציבור ומרחבים ציבוריים. מקומות אשר בהם יכולים להיערך אירועים, לבין אירועים המוניים הנערכים במבנים, מתקנים או מרחבים אשר מוקמים או מוכשרים במיוחד לאירוע.
בהתאם לדרישות חוק הנגישות לא ניתן לקבל רישיון לקיומו של אירוע המוני במקום שאינו מונגש. כלל המתקנים שהוקמו מאז התקבל התיקונים לחוקי הבנייה המתייחסים להנגשת מבנים, בהתאם לחוק הנגישות.

מבנים ומתקנים קיימים בהם מתקיימים האירועים חייבים להיות מונגשים כבר משלב התכנון. מבנים ומתקנים אלה לא יקבלו אישורי אכלוס, אישור נגישות לעסק וכמובן גם לא אישור לקיום אירועים מבלי שעמדו בדרישות נגישות מתו"ס. יועץ נגישות מתו"ס יכשיר את המתקנים הקבועים כך שניתן יהיה לקיים בהם אירועים המוניים קבועים (אולמות קונצרטים, בתי קולנוע, אצטדיונים וכו')
חשוב לציין כי גם כאשר אירוע מתקיים במנה, מתקן או כל מרחב, מקום, שעומד בקריטריוני נגישות מתו"ס, יש צורך בתכנון ועמידה בדרישות נגישות השירות. כאשר מאפייני האירוע דורשים זאת יש חובה על מתכנני ומנהלי האירוע לייצר תנאים שיאפשרו לבעלי מוגבלויות שונים ליהנות מקיומו של האירוע. ולא רק להגיע ולהיות נוכח.

נגישות לאירועים
הנגשת אירועים – על ידי שמר בטיחות והנדסה בעל הסמכה כיועץ נגישות מתו"ס ויועץ נגישות השירות. אנו מספקים לכם מענה כולל להנגשת אירועים, תכנון, פיקוח, בקרת ביצוע, ועד אישור נגישות בהתאמה למאפייני האירוע. טקסים מופעים, פסטיבלים, ירידים, ספורט המוני, כנסים וכו'

לבירורים וקבלת ייעוץ להנגשת אירועים צרו עמנו קשר בטלפון – 052-232-1144 או השאירו הודעה בטופס צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן