למה צריך ממונה בטיחות בעבודה?

חברת שמר בטיחות והנדסה, יועצי בטיחות מוסמכים להעברת הדרכות  בטיחות ורענון לממוני בטיחות המוכרים על ידי משרד התמ"ת, על פי דרישות המוסד לבטיחות וגיהות. שמר בטיחות והנדסה שולחת יועץ בטיחות למפעלים הנדרשים לעשות זאת בהתאם לתקינה וחוקי הגהות והבטיחות.

יועץ הבטיחות יעביר את ההדרכות הבטיחות הנדרשות בהתאם למאפייניו הייחודיים של המפעל שלכם. למינוי ממונה בטיחות ולארגון הדרכות בטיחות בחברתכם, צרו עמנו קשר בטלפון – 052-2321144. נשמח לעמוד לשירותכם.

במדינת ישראל קיים חוק אשר מחייב העסקת ממונה בטיחות בארגונים המונים מעל 50 עובדים. אגף הפיקוח על העבודה רשאי להגדיר בארגונים שונים המכילים פחות מ-50 עובדים כי עליהם גם כן להעסיק ממונה בטיחות ולדאוג להדרכות בטיחות תקופתיות.

אז מה התפקיד של ממונה בטיחות, למה צריך ממונה בטיחות בעבודה, מה החשיבות של העסקה זו – על כך ועוד בעמוד הבא.

תפקידו של ממונה בטיחות

ממונה בטיחות אחראי על תהליך הייעוץ בכל מה שקשור לחוקים ותקנות בענייני בטיחות בסביבת העבודה. בין השאר עליו להכין תכנית מסודרת הכוללת הסברים לגבי ניהול הבטיחות בארגון, בעסק או במפעל, לוודא כי מתבצעות בדיקות סביבתיות תקופתיות, בדיקות רפואיות לעובדים, לפקח על סדרי הבטיחות, למסור מידע רלוונטי, לקבוע ולבדוק את כל המכשור והציוד בסביבת העבודה ולוודא את תקינותם, להעלות את המודעות לגבי החשיבות על שמירת סביבת עבודה בטוחה ואף לרכז את כל המידע במצבים של תאונות עבודה.

למה צריך ממונה בטיחות בעבודה?ממונה בטיחות בעבודה

אז בראש ובראשונה כל ארגון או מפעל המעסיק יותר מ-50 עובדים מעלה את הסיכוי לתאונות עבודה ולכן אנו צריכים ממונה בטיחות בעבודה בכדי לשמור על העובדים שלנו, לשמור על סביבת עבודה בטוחה ובריאה במטרה למנוע את כל אותם תקלות, בעיות ותאונות בסביבת העבודה שעלולות לגרום לנזק גופני ואף לאבדן חיים במקרים קיצוניים.

יש לא מעט מקומות בהם העובדים נמצאים בסביבה עם רמת סיכון בין אם זה מכשור מסוכן הדורש עבודה על פי סדר פעולות מסוים או בדרך מסוימת, בין אם זה עבודה בגובה או במקום שאינו בטוח מבחינה סביבתית, עבודה אותה עושים בצוות הדורש סנכרון מלא בין אנשי הצוות ועוד.

מכיון שהתפקיד של ממונה בטיחות בעבודה הוא להודיע על הפסקת עבודה במקרה שנשקפת סכנה לבריאותו או חייו של עובד, נוכחותו מעלה את רמת הבטיחות ולמעשה מעודדת בקרה מלאה על כל מה שמתרחש מבחינה בטיחותית בסביבת העבודה. הממונה גם עוזר לאתר מפגעי בטיחות, מוודא כי המקום עובד על פי כל התקנים הרלוונטיים, כי מערכות כמו מערכות חשמל ואינסטלציה אכן תקינות וכי מתקיימות לאורך כל השנה בדיקות וביקורות על המצב התקין של כלי עבודה, ציוד מגן, התקני בטיחות וכי יש מענה מלא לעובדים של הארגון במקרה הצורך בכל מה שקשור לבטיחות או אי בטיחות בסביבת העבודה.

ממונה בטיחות חייב לעבור השתלמויות והדרכות בטיחות תקופתיות. שמר בטיחות והנדסה תשלח אליכם במועד המתאים לכם יועץ בטיחות אשר הוסמך לכך על מנת שיעביר הדרכות בטיחות בהתאם לנדרש. יש לזכור כי על פי החוק חלה חובה על קיומן של הדרכות בטיחות אותם יש לקבל רק מיועץ בטיחות שהוסמך לכך. כאשר אתם פונים ליועץ בטיחות וודאו שהנו מחזיק באישורים הנדרשים לקיים הדרכות.

לארגון הדרכות בטיחות בחברתכם, צרו עמנו קשר בטלפון – 052-2321144. נשמח לעמוד לשירותכם.Call Now Buttonהתקשר
× יצירת קשר בוואטסאפ
דילוג לתוכן