מורשה נגישות

נגישות השירות ונגישות מתו"ס

שמר בטיחות והנדסה – מורשה נגישות מתו"ס ומורשה נגישות השירות על פי החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות 1998(תשנ"ח). שמר יועץ בטיחות ויועץ נגישות נכים מוסמך ורשום ברשות הלאומית להסמכת מעבדות על פי חוק. לקבלת שירות מורשה נגישות מתו"ס או ייעוץ מנציג מורשה נגישות השירות פנו אלינו בטלפון – 052-232-1144 או דרך צור קשר. נשמח לעמוד לשירותך

מי יכול לשמש מורשה נגישות

יש לציין כי קיים הבדל מהותי בין מורשה נגישות השירות ומורשי נגישות מתו"ס (מבנים, תשתיות וסביבה) . אנו בחברת שמר בטיחות והנדסה מספקים כיסוי מלא לשני תחומים אלה.

מורשה נגישות מתו"ס

מורשה נגישותדרישות הבסיס לשמש כיועץ נגישות מתו"ס הוא היותו של האדם מהנדס או אדריכל הרשום בפנקס האדריכלים ואשר עבר בהצלחה את ההכשרה וההסמכה הרלוונטית. לאחר מכן עליו להירשם כדין ברשות הלאומית להסמכת מעבדות. תפקידו של

    • מורשה נגישות מתו"ס היא לתכנן ולפקח על ביצוע תוכניות או שינויים אשר מתחייבים מהחוק לשוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות. התחומים עליה אמון יועץ נגישות מתו"ס הם הנגשת מבנים, תשתיות וסביבתם.
    • יועץ נגישות מתו"ס יהיה שותף מלא לתכנון פיקוח והתאמה של מבני ציבור, קניונים ומתקנים (כולל מתקנים ארעיים) כך שיעמדו בדרישות החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות תנועה.
    • דרכי הגישה וכן דרכי התנועה והמעבר בתוך המבנה עצמו יהיו בפיקוחו של יועץ נגישות מבנים.
    • דרכי הגישה בסביבת המבנה. מדרכות, כבישי גישה, חניות עליות וחניונים תת קרקעיים יטופלו על ידי מורשה נגישות בתחום התשתיות.
  • יועץ נגישות הסביבה יפקח על שטחי ציבור פתוחים, פארקים וגנים ציבוריים וכן על שטחי טבע בהם קיימים מסלולי טיול וחניונים. שמורות טבע ומסלולי מים גם הם בתחום אחריות זה.

כאמור חברת שמר בטיחות והנדסה מספקת שירות ייעוץ נגישות מתו"ס ושירות בהתאם לדרישת חוק הנגישות 1998.

מורשה נגישות השירות

לתפקיד מורשי נגישות השירות יכולים להתמנות בעלי תפקידים בתחומי טיפול, סיעוד או גורמי תכנון אשר הנם בעלי הכשר ייעודית והוסמכו לשמש בתפקיד יועצי נגישות לאחר הכשרה ורישום. לצד הכשרתם של רופאים אחיות ובעלי מקצועות פרה רפואיים כולל פסיכולוגיים ממונים לנושא זה גם אדריכלים ומהנדסים וזאת על מנת שניתן יהיה לשלב התאמות ושינויים כבר בשלבי תכנון מוקדמים.

מורשה נגישותמורשה נגישות השירות הינו בעל תפקיד אשר הוסמך, לתכנן וליצור את התנאים הפיזיים האופטימליים אשר יאפשרו גם למי אשר מוגבל בתנועתו להשתמש ולתפקד באופן השוויוני ביותר הניתן במקום בו הוא נמצא. מטרתו של יועץ נגישות השירות היא ביצוע התאמות ייחודיות ייעודיות לשימוש של מוגבלי תנועה ספציפיים, או יצירת מרחב מאפשר באופן כללי כך, שבעלי מוגבלויות יוכלו לצרוך באופן שוויוני את השירות הניתן בכל מקום.

במקרים רבים מורשה נגישות השירות פועל ומבצע את תפקידו בתוך מרחב או חלל קיים אותו יש להתאים ולהנגיש על פי נסיבות משתנות. כאשר מדובר בשלבי תכנון וביצוע בתהליכי התאמה רחבי היקף יהיה זה תפקידו של מהנדס, אדריכל שהוסמך לכך לבצע את התכנון ולפקח על ביצוען של ההתאמות על פי חוק הנגישות.

כאשר מדובר בתהליכי התאמה מורכבים ורחבי היקף הכוללים התאמות ושינויים הן בחלל המבנה והן בסביבותיו מתחייב שילוב של יועץ נגישות השירות בעבודתו של מורשה נגישות המתו"ס על מנת לתכנן והנגיש את החללים הפנימיים ולאפשר שוויון מלא בשימוש במתקן, המבנה או בקבלת השירות הניתן במקום.

שמר בטיחות והנדסה – מורשה נגישות מתו"ס ומורשה נגישות השירות על פי החוק לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות 1998(תשנ"ח).

שמר יועץ בטיחות, יועץ נגישות נכים ומורשה נגישות לעסקים מוסמך ורשום ברשות הלאומית להסמכת מעבדות על פי חוק.

לקבלת שירות מורשה נגישות מתו"ס או ייעוץ מנציג מורשה נגישות השירות פנו אלינו
טלפון – 052-232-1144 או דרך צור קשר. נשמח לעמוד לשירותךCall Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור