נגישות לעסקים

נגישות לעסקים

היערכות לקבלת אישור נגישות לעסקים

 

הליך לקבלת אישור נגישות עסקים

אישור נגישות לעסקים – שמר בטיחות והנדסה – יועץ נגישות נכים בעל הסמכה כיועץ נגישות מתו"ס ונגישות השירות. אנו מספקים לכם מענה כולל בכל שלבי הליך הרישוי לקבלת אישור נגישות לעסק, על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. כולל סקרי נגישות לעסקים כמתחייב.

שמר בטיחות והנדסה – יועצי נגישות – מספקים לכם שירות הן לצורך קבלת אישורי נגישות לעסקים חדשים, והן עריכת סקרי נגישות ובקרה על תהליכי הנגשה לצורך חידוש רישיון לעסק קיים. לפנייה ליועץ נגישות בעל הסמכה התקשרו לטלפון – 052-232-1144 או השאירו פרטים באמצעות טופס צור קשר. נשמח לעמוד לשירותכם.

נגישות לעסקים

מי חייב לקבל אישור נגישות לעסקים

החוק לשוויון זכויות לבעלי מוגבלויות, מכליל ומגדיר כל מרחב ציבורי או פרטי שבו מתקיים מתן שירות לציבור או קבלת קהל, כמקום שבו חלה חובת הנגשה, על מנת לקבל רישיון להפעיל את המקום. גם במקומות אשר אינם מיועדים לקבלת קהל אך קיים בהם חלק פתוח לקהל הרחב יש חובה להנגיש את האזורים אשר פתוחים לקהל חיצוני.

כיום כל חנות, מרכז קניות, מסעדות, מקומות בילוי, מרכזי תרבות והמרחבים השייכים להן (חניונים, דרכים מובילות גינות השיכות לעסק וכו'), חייבים לעבור תהליך שבסופו ינתן להם אישור נגישות לעסקים.

על פי החוק כל עסק חדש מחויב להיות נגיש בטרם יקבל רישיון לפתיחת העסק. בין אם מדובר בחנות בודדת ובין אם מדובר במרכז קניות רישיון העסק לא יינתן אלא אם יציג בעלי העסק אישורי נגישות אותו ניתן לקבל מיועץ נגישות בעל הסמכה.

החוק מחייב גם עסקים קיימים לעבור תהליכי הנגשה ולקבל אישור נגישות בטרם יחודש רישיון העסק.
נקודת הזמן להבחנה בין עסק במבנה קיים לחדש היא 1.8.2009. כמו כן בשנת 2013 בה נכנסו תקנות נגישות השירות המחייבות את האדריכלים והמעצבים של המרחבים הפנימיים להתייחס לצרכים מיוחדים של בעלי מוגבלויות.

אישור נגישות לעסק

שלב מקדים לאישור נגישות – סקר נגישות

חשוב לציין כי שלב מקדים לקבלת אישור נגישות, הנה הכנת סקר נגישות, אשר מספק לבעל העסק תמונה על מצב הנגישות בבית העסק והתהליכים, השינויים, הנדרשים על מנת שניתן יהיה לעמוד בדרישות החוק והתקינה. תסקיר נגישות ילווה במנגנון בקרה מוגדר על השינויים הנדרשים והאמצעים שיש לנקוט בטרם יינתן אישור נגישות לעסק.

יש להבחין בין עסקים גדולים לעסקים ששטחם אינו עולה על 100 מ"ר. גם עסקים קטנים נדרשים לעמוד בדרישות הנגישות אולם במקרה של עסקים קטנים יכול בעל העסק לערוך בדיקת נגישות על פי חוברת הנחיות ולקבל אישור פתיחת עסק על סמך הצהרה על נגישות תקינה. מאידך קיים מנגנון ביקורת שיכול לבדוק ולוודא כי גם עסקים קטנים עומדים בדרישות הנגישות שנקבעו.

לבירורים והזמנת תסקיר נגישות לצורך קבלת אישור נגישות לעסק שלכם
התקשרו: 052-232-1144 או השאירו הודעה דרך צור קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

אישור נגישות

מה כולל הליך אשר מאפשר קבלת אישור נגישות לעסקים

חשוב להדגיש כי ללא קבלת אישור נגישות לעסק לא יוענק לעסק רישיון לפעול. לעיתים יוענק לעסק רישיון זמני עד להשלמת כל התהליכים להנגשת המקום אולם רק לאחר שניתן לעסק אישור נגישות מלא יוענק לו רישיון קבוע להפעלת העסק.

כאשר מדובר בעסק חדש וגדול יש לערב יועץ נגישות מוסמך כבר בשלבי התכנון. במידה והמבנה קיים ייערך סקר נגישות ויקבע מנגנון בקרה ופיקוח על כל התהליכים והשינויים אשר נדרשים על מנת להתאים את המקום לפי החוק ותקנות הנגישות.

שמר בטיחות והנדסה – מורשה נגישות לעסקים – מספקים לכם מענה כולל לצורך הנגשת עסקים מתחילת שלבי התכנון המוקדמים ועד לפיקוח, ביקורת ביצוע וקבלת אישור נגישות לעסק.

אנו מתמחים בביצוע סקרי נגישות, תכנון ופיקוח על ביצוע תהליכי הנגשה הן לפי דרישות נגישות מתו"ס והן בהתאם לדרישות נגישות השירות. כמו כן אנו מספקים הדרכות נגישות לעריכת בדיקות נגישות לבעלי עסקים קטנים (מתחת ל-100 מ"ר) והדרכות בנושא נגישות להנהלות ועובדים.

שמר בטיחות והנדסה, יועץ נגישות נכים, המספק לכם מענה כולל לכל שלבי תהליך הרישוי תכנון בקרת ביצוע וקבלת אישור נגישות לעסק, על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות. כולל סקרי נגישות לעסקים כמתחייב. לפנייה ליועץ נגישות התקשרו אלינו בטלפון 052-232-1144 או השאירו לנו הודעה דרך צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן