יועץ בטיחות – תוכנית בטיחות אש

יועץ בטיחות – תוכנית בטיחות אש

שמר בטיחות והנדסה מספקים שירותי ייעוץ בטיחות הכוללים הכנת תיקי שטח על ידי יועץ בטיחות אש לצורכי קבלת רישיונות לפתיחת עסקים וקיום אירועים רבי משתתפים. הכנת תיק בטיחות אש להגשה לשירותי כאות והצלה באזור מגוריכם. להזמנת יועץ בטיחות אש צרו עמנו קשר בצרו עמנו קשר בטלפון 052-2321144 או דרך צור קשר באתר.

יועץ בטיחות אש ותוכנית בטיחות אש

בטיחות אש היא אחד התחומים החיוניים ביותר שיש לכל מבנה, והיא קיימת גם במגזר הפרטי וגם בציבורי, גם בתעשייה, מסחר ומגורים, כל מקום שיש בו אנשים, מבנים, חומרים וכדומה. בטיחות האש מחייבת למידת תכנית הבניין אם הוא כבר קיים, או הכנת תוכנית בטיחות אש אם הוא עדיין בשלבי תכנון והקמה.  תכנית בטיחות אש אשר מתוכננת על ידי יועץ בטיחות אש הנה משמעותית ביותר ומחויבת על פי חוק. כל שימוש דורש תכנית בטיחות אש המוגשת לשירותי הכבאות וההצלה לצורך אישור, וללא זה לא ניתן אישור שימוש בבניין. התכנית כוללת מערכי בטיחות אש שנועדו למנוע פגיעה בנפש וברכוש ולהציע דרכי מניעה, התרעה וכיבוי אש או חילוץ האנשים במקרה שהיא כבר פרצה, עד שמגיעים כוחות הכיבוי וההצלה.

מה כוללת תוכנית בטיחות אש המוצעת על ידי יועץ מטעמנו?

תוכנית בטיחות אש

יועץ בטיחות אש

התכנית מתייחסת לכל היבט בבניין ולכן חייבת לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

  • יציאות וכניסות לבניין – האם הן נמצאות במיקום נוח לאנשים ויכולות להכיל את מספר האנשים שנמצאים בו מבלי לגרום לעיכוב בחילוץ.
  • חשמל ותאורה – בטיחות של גופי התאורה וארונות החשמל והלוחות, הרכבה ותחזוקה כדי למנוע קצר ותקלות שיגרמו לשריפה.
  • מרחקי מילוט – האם יש לאנשים פתחים קרובים מספיק למקום שבו הם עובדים או גרים כדי שיוכלו להספיק לברוח.
  • מערכות התרעה, גילוי וכיבוי אש – היום יש המצאות ושיטות שונות שמותקנות בבניינים ולכן יש למצוא את השיטות המתאימות והמתקדמות ביותר. זה נכון במיוחד למבנים מתועשים שבהם יש שימוש בחומרים דליקים או רגישים לחום ובבנייני מגורים רבי קומות. זה יכול להיות מטפים, מתזים, גלאי עשן ועמדות כיבוי, מאגרי מים וברזים ועוד.

יועץ בטיחות – תכנון תכנית לפי החוק

תכנית בטיחות אש חייבת להיעשות על פי התקנות והחקיקה המפורטות של שירותי כבאות והצלה וגם של משרדי הממשלה שמפקחים על כך. רק יועץ בטיחות שהוסמך לכך יכול להכין ולהגיש תוכנית בטיחות אש. כל תכנית כזאת חייבת לקבל אישור כחוק אחרת לא יינתן אישור לעשות שימוש במבנה לשום צורך, מסחרי או פרטי, תעשייתי או למגורים. אנו כבר יודעים על אסונות שקרו במבנים שפעלו בניגוד לחוק וללא קבלת האישורים הנדרשים, וכתוצאה מכך נגרמו אסונות כבדים ברכוש ובנפש. ליקויים אלה מתוקנים מראש על ידי הגשת תכנית בטיחות מתאימה או על ידי בקרה ופיקוח בדיעבד, על ידי יועץ בטיחות אש שהוסמך לכך.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן