ממונה בטיחות במוסדות חינוך

ממונה בטיחות במוסדות חינוך

ממונה בטיחות במוסדות חינוך

חוזרי מנכ"ל מחייבים קיום בדיקה, בקרה ואישורי בטיחות תקופתיים

שמר בטיחות והנדסה מוסמכים לספק שירותי ממונה בטיחות במוסדות חינוך בהתאם לדרישות החוק והתקנות, וחוזרי מנכ"ל

ממונה בטיחות במוסדות חינוך

ממונה בטיחות במוסדות חינוך עורך ביקורת ובדיקה, של כל המקומות בהם שוהים ילדים, תלמידים, חניכים, גננות, מורים, מדריכים אנשי סגל ומבקרים. מבני המוסד החינוכי, מגרשי משחקים וסביבתו של המתקן החינוכי.

שמר בטיחות והנדסה מספקים לרשויות עירוניות, רשויות מקומיות, ומנהלי מוסדות חינוך שירות ממונה בטיחות במוסדות חינוך, בהתאם לחוזרי מנכ"ל והתקנים הרלוונטיים למבנים ולמתקנים של מערכת החינוך בכל הגילים.

על ראש הרשות, המועצה, מנהל בית הספר או מפעילת הגן רובצת האחריות והחובה לפעול ולפקח על שמירת ביטחונם ובטיחותם של השוהים במבנה המוסד החינוכי ובסביבתו.

לבירורים התקשרו לטלפון – 052-2321144 או השאירו הודעה בעזרת טופס צור קשר. נשמח לעמוד לשירותכם.

אנו יודעים כי כיום מעורבות הורים הביאה במקרים רבים, לפתיחה בהליכי פיקוח, בקרה ושיפור על ידי ממונה בטיחות במוסדות חינוך בעל הסמכה אשר מונה לבדוק ולוודא כי הסביבה בה שוהים הילדים והמבוגרים בטוחה.

תהליכי שיפור בתחום הבטיחות מתחוללים לעיתים כתוצאה ישירה, של לחץ מצד ההורים על הקפדה רבה יותר והשקעה בתחום השמירה על בטיחות.

ממונה בטיחות תקופתיות

ממונה בטיחות במוסדות חינוך – הכשרה הסמכה וסמכויות.

קיימות בדיקות בטיחות שיבוצעו על ידי ממונה בטיחות של בית הספר. בעל תפקיד שהשתתף בקורס בטיחות לעורכי מבדקים במוסדות חינוך. נבחן וקיבל הסמכה לערוך בדיקות חודשיות במוסדות חינוך.

ישנן בדיקות המחייבות בקרה ובדיקה של מומחה בטיחות (בעל הסמכה) של הרשות המקומית, עירונית או המועצה האזורית כגון עריכת תסקירי בטיחות, דוחות וחתימה על אישורי בטיחות.

מונה בטיחות מטעם הרשות ו/או המוסד החינוכי, חייב להיות בעל הכשרה והסמכה מתאימה. לבחון את מצב הבטיחות הקיים, ולבצע ביקורות חוזרות, על מנת לוודא כי נערכו התיקונים והשינויים המתאימים על מנת לעמוד בדרישות התקינה וחוזרי המנכ"ל הרלוונטיים למוסד החינוכי.

לדוגמא: בין אם מדובר במוסד חינוכי עם חצר מגרשי משחקים וספורט שבה ממונה בטיחות חייב לוודא עמידה בתקן הרלוונטי שהוא ת"י 1498. תקן המגדיר במדויק וללא פשרות מכלול דרישות בטיחות מתקנים במגרש הספורט ו/או חצר המשחקים.

נושאי בטיחות מסוימים חייבים באישור ממונה בטיחות ארצי על מנת להיכנס לתוקף.

ממונה בטיחות במוסדות חינוך

ממונה בטיחות באוניברסיטאות

על אף שמשתמשי המתקנים המבנים, והסביבה הינם בוגרים. קיימות הנחיות בטיחות אשר מחייבות את המוסד החינוכי מעצם היותו מוסד.
למעט מתקני הספורט והמשחקים אם קיימים. על כל המרחב והמבנים חלים הכללים ותקני בטיחות ונגישות החלים על מבני ציבור והמרחב הציבורי בכלל.

שמר בטיחות והנדסה מספקים לכם כיסוי מלא לבטיחות במוסדות חינוך כולל קורסים לעריכת מבדקים חודשיים, מבדקי כשירות לממוני בטיחות, הדרכות בטיחות, תסקירי בטיחות, 

לבירורים התקשרו לטלפון – 052-2321144 או השאירו הודעה בעזרת טופס צור קשר. נשמח לעמוד לשירותכם.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן