בדיקת מתקני כושר ציבוריים ת"י 1497

בדיקות בטיחות ותקינות של מתקני כושר ציבוריים נטולי השגחה

שמר בטיחות והנדסה מעבדה מוסמכת לעריכת בדיקות בטיחות מתקני ספורט וכושר במרחב הציבורי בהתאם לת"י 1497, ו-ת"י 1498 ותקני בטיחות רלוונטיים למתקן והמקום.

להזמנת בדיקה במתקני כושר ציבוריים כולל דוח ליקויים התקשרו – 052-232-1144 או השאירו פרטים בטופס צור קשר ונשמח לחזור אליכם.

תקן ישראלי 1497 למכשירי כושר ציבוריים

מה ומתי נדרשת בדיקת מתקנים ומכשירי כושר ציבוריים על פי ת"י 1497? ת"י 1497 נכנס לתוקפו בתאריך – 1.1.2014. תקן זה מהווה השלמה, תוספת לת"י 1498, ומטרתו מתן מענה בנושא הבטיחות, להתפתחות בתחום מתקני כושר ציבוריים המיועדים להצבה במרחב הציבורי הפתוח ולשימוש ללא השגחה מקצועית.

ת"י 1497 מיועד ליצור בקרת תקינה על מתקני כושר ציבוריים ומכשירי כושר ציבוריים שאינם נכללים בתקן ישראלי 1498 (מתקני ספורט ציבוריים).

באתר מכון התקנים הישראלי מודגשת התייחסות למכשירים ומתקני כושר ציבוריים לשימוש ללא השגחה הן בשלבי הייצור, הן בשלבי ההתקנה והן כחלק משמירה ובקרת תקינות תקופתית.

…"ת"י 1497 חלק 1
מתקנים לפעילות גופנית באתרים נטולי השגחה: דרישות בטיחות כלליות ושיטות בדיקה מתקנים לפעילות גופנית באתרים נטולי השגחה: דרישות בטיחות כלליות ושיטות בדיקה"…

…"ת"י 1497 חלק 2
מתקנים לפעילות גופנית באתרים נטולי השגחה: הוראות לבחינה, לתחזוקה ולתפעול האתר, (INSPECTION) תקן זה מספק הוראות הנוגע לבחינה לתחזוקה ולתפעול של מתקנים לפעילות גופנית באתרים שהגישה אליהם נטולת השגחה (להלן: מתקנים), לרבות פריטי עזר כגון שערים, פתחי כניסה וגדרות, ולתפעול"…

מכון התקנים הישראלי הוסיף את ת"י 1497 לתקני הבטיחות המסדירים את התקינה בכלל מתקני הספורט הזמינים במרחב הציבורי.

ת"י 1497 מתבסס על התקן הצרפתי AFNOR XP 52-904 וכולל גם התייחסות לתקינה האירופאית, הן בנושא דרישות הבטיחות והן בנושא שיטות הבדיקה ומתקני כושר הרלוונטיים.

מתקני כושר ציבוריים לפעילות גופנית נטולת השגחה בקרת בטיחות

בשונה מחדרי כושר אשר להם תקני בטיחות ודרישות בטיחות נפרדים. ובהם נמצאים מפעילים בעלי כישורים והסמכה כנדרש. מפעילים, מדריכים, שתפקידם לשמור על בטיחות המשתמשים במתקני חדר הכושר.

מתקני כושר ציבוריים לפעילות גופנית נטולת השגחה, מחייבים תקינה, ובקרה שתבטיח את שלום המשתמשים במכשירים השונים גם ללא השגחה לאורך זמן.

בתקן ניתן למצוא התייחסות גם למאפייני המכשירים וגם לסביבה בה הם מוצבים וכן הדרישות לבדיקות תקופתיות.

בדיקות תקינות תקופתיות יבטיחו כי תהליכי בלייה טבעיים או פגיעה מכנית, שבר או תקלה אחרת במתקני כושר ציבוריים המוצבים בפארקים, בחופי הים ו/או בקרבת מגרשי ספורט, לא יהווה מפגע בטיחות.

מכשירי כושר ציבוריים חשופים הן לפגעי מזג האוויר ותנאי האקלים, והן לשימוש לקוי מצד משתמשים ואפילו ונדליזם.

כאשר התקלה, פגם, שבר במכשיר נראה ובולט לעין, סביר להניח שהציבור ימנע משימוש במכשיר.

לעומת זאת עלולות להיות תקלות שאינן נראות לעין, ומהוות סכנה לבטיחותו של המשתמש ואפילו פגיעה או בלאי של תשתית משטח הספיגה של האזור (מחייב בדיקת   הולם תקן 1177). בדיקות תקינות תקופתיות מבטיחות את התייחסות הגורם המתפעל ותיקון המצב.

שמר בטיחות והנדסה מעבדה מוסמכת לעריכת בדיקות למתקני כושר ציבוריים ת"י 1497

לפרטים נוספים התקשרו 052-2321144 או השאירו הודעה בטופס צור קשר. נשמח לעמוד לשירותכם.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור