בדיקת מתקני ספורט

בדיקת מתקני ספורט באולמות ומגרשים ע"פ תקן ישראלי 5515, מעבדת שמר בטיחות והנדסה בע"מ הינה מעבדה מוסמכת ע"י הרשות הלאומית להסמכת מעבדות.

להזמנת בדיקת מתקני ספורט על ידי מעבדה על פי דרישות ת"י 5515 של מכון התקנים, לצורכי ביטוח ורישוי הפעלה של המתקן, צרו קשר לתיאום מועד בטלפון – 052-232-1144 נשמח לעמוד לשירותכם.

התקן הישראלי 5515 הינו וולונטרי אך למרות זאת משרד החינוך אימץ אותו ומחייב לבצע בדיקות על פיו, לאורך השנים אנו עדים לתאונות קטלניות במתקני ספורט ועל כן אנו ממליצים לבצע בדיקת מתקני ספורט באופן קבוע על מנת לזהות ליקויים הנדסיים ולמנוע תאונות עתידיות.

בדיקת מתקני ספורט

בדיקת מתקני ספורט

בדיקת מתקני ספורט על פי ת"י 5515 ועל פי חוקי העבודה

בישראל קיימת הבחנה בין מתקני ספורט שהנם חלק ממוסדות החינוך, ומתקני ספורט שהנם מתקנים ציבוריים, כגון: אולמות עירוניים, אצטדיונים ואף מגרשים פתוחים ומגרשי שעשועים. הגופים האמונים על קיומן של תקנות הבטיחות במוסדות השונים ובכלל זה בטיחות במוסדות חינוך הנם הרשויות המקומיות.

ראוי לשים לב שהמתקנים הציבוריים נתונים לפיקוח על פי חוקי העבודה ואילו במתקני הספורט של מערכת החינוך ההנחיות אינן פורמליות אך מסתמכות על התקן הישראלי 5515 שאומץ על ידי משרד החינוך באופן חלקי.

לבדיקת מתקני ספורט ציבוריים בהם יש למעלה מ-500 מקומות ישיבה, קיימות הנחיות ברורות אותן אוכף משרד העבודה והרווחה (כחלק מחוקי הבטיחות) והוא אשר יעניק אישורי בטיחות לצורך קבלת רישיון עסק. ללא אישורי בטיחות לא יהיה ניתן לקבל רישיון עסק ולא יהיה ניתן להפעיל את המתחם.

בדיקת מתקני ספורט בבתי ספר ת"י 5515

לאור מספר תאונות שהתרחשו בשטח מגרשי הספורט של בתי הספר ובמגרשי הכדורסל בפרט. תאונות שבחלקן היו קטלניות. והמאפיינים של כל התאונות היו פגמים בתקינותם של מתקני הספורט ודגש מיוחד על מצבם של הסלים במגרש הכדורסל של בית הספר או בשטחי הפארקים העירוניים.

כתוצאה מכך במכון התקנים הוקמו גופים וועדות בדיקה, שגיבשו תקנות מקצועיות לבדיקת תקינותם של מתקני הספורט בדגש על תקינותם של הסלים במגרש הכדורסל וזאת בשל פוטנציאל הנזק הטמון בהתמוטטות של סל או חלק ממנו.

כבר בחוזר מנכ"ל משרד החינוך מ-2011 ניתן למצוא התייחסות חד משמעית לגבי נהלים ותקנות בטיחות בשטח מגרשי הספורט של בתי הספר וזאת בהתייחס למאפייני תקלות בטיחות אפשריות.

דוגמאות לתקלות בטיחות שיאותרו בבדיקת מתקני ספורט מקצועית.

  1. עמודי הסל מעלים חלודה וניכר שלא טופלו זמן רב.
  2. סדקים בלוח הסל עצמו או במסגרת העוטפת אותו.
  3. טבעת הסל חלודה או רופפת.
  4. בנקודות החיבור של מתקן הסל לרצפת הבטון ניכרים סדקים או שהברגים מעלים חלודה.

נציין שאלה הן רק דוגמאות לתקלות אפשריות נראות לעין בכל מקרה מומלץ ליצור קשר עם מי שהוסמך לערוך בדיקת מתקני ספורט על פי הנהלים, שמר בטיחות יערכו עבורכם בדיקת בטיחות וינפיקו עבורכם דוח ליקויים.

מוסדות החינוך מחויבים לערוך בדיקות מתקני ספורט תקופתיות קבועות, אך אלה מבוצעים על ידי הרשות המקומית או העירייה, לכן במרבית המקרים תלויה בדיקת מתקני הספורט במשאבים הכלכליים העומדים לרשות המקומית או העירייה.

להזמנת בדיקה תקופתית של מתקני הספורט במוסדכם, על ידי מעבדת בטיחות מוסמכת על פי דרישות ת"י 5515 של מכון התקנים, לצורכי ביטוח ורישוי הפעלה של המתקן, צרו קשר לתיאום מועד בטלפון – 052-232-1144 נשמח לעמוד לשירותכם. – ביצוע העבודה יעשה ע"י מעבדה מוסמכת ומאושרת.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור