בטיחות באירועים

שמר בטיחות והנדסה תכנון וניהול בטיחות באירועים המוניים, הכנת תכניות בטיחות לאירועים המוניים בהתאם לדרישות רשות הכבאות ומשטרת ישראל

משטרת ישראל וחוק רישוי עסקים מחייבים בהכנת תכנית בטיחות באירועים המוניים בכלל ובאירועי התקהלות בפרט. בשמר בטיחות מהנדסי בטיחות בעלי ניסיון רב שנים בתכנון מערכי בטיחות לאירועים המוניים הכולל ליווי מול משטרת ישראל, רשות הכבאות וגופים נוספים.

בטיחות באירועים
בטיחות באירועים
בטיחות באירועים

תקנות בטיחות באירועים

שמר בטיחות והנדסה, חברה הפועלת משנת 2008 בתחום הבטיחות באירועים בהתאם לת"י 5688 על שני חלקיו. אנו מתמחים בתכנון, ליווי ופיקוח על תכניות בטיחות באירועים המוניים במתקנים חד פעמיים וכן בבניית תכנית בטיחות באירועים המוניים חריגים לצורך התאמת מתקנים ואולמות קיימים.

אנו מספקים מטריית בטיחות באירועים הכוללת התאמה לצורך קבלת אישורים מרשות הכבאות ומשטרת ישראל ובכפוף לחוקי רישוי עסקים.

להזמנת תכנון בטיחות באירועים, כולל ניהול הבטיחות (על ידי יועץ בטיחות מוסמך), מיפוי דרישות הבטיחות על פי תקני בטיחות פרטניים, ניהול סיכונים ומעקב בכל השלבים כולל הביצוע וקבלת אישורים מתאימים, פנו אלינו בטלפון – 052-2321144 ונשמח לספק את שירותינו.

בטיחות באירועים המוניים התפתחות

תקנות הבטיחות באירועים ציבוריים בישראל נשענו בתחילת דרכה של המדינה על חוקי התקהלות ומבני ציבור מתקופת המנדט הבריטי.(פקודת השעשועים הציבוריים, 1935, ופקודת בנין ערים, 1936). במשך בשנים נוספו חוקים ותקנות שנות שנגעו לבטיחות באירועים אך היוו תיקונים לתקנות וחוקים קיימים. למשל חוק הבטיחות במקומות ציבוריים, תשכ"ג-1963, שנוספו לו תיקונים רבים וכן תקנות הבטיחות במקומות ציבוריים (סדרנים באספות), תשמ"ט-1988. תקנות אלה ונוספות לא הצליחו למנוע שני אסונות מחרידים שהתרחשו בישראל בהפרש של שנתיים בלבד, האסון בפסטיבל ערד ואסון גשר המכביה שכתוצאה מהם וכחלק ממסקנות הוועדות הבודקות הוגדרו מחדש תקנות הבטיחות לאירועים המוניים.

על אף התקינה המחמירה עדיין מתרחשים אסונות כאשר המערכת המנהלת את האירוע לא ממנה ממונה בטיחות ייעודי בעל ניסיון וידע מתאים. לדוגמא, אסון הר הרצל מ-2012.

סוגי אירועים המחויבים במינוי מנהל בטיחות אירועים

אירוע המוני המתקיים במתקן או שטח שהוגדר באופן חד/רב פעמי לצורך קיום אירוע המוני. אירוע כזה מחייב קביעת מנהלי בטיחות באירועים החל שלבי התכנון הראשוניים דרך שלבי ההקמה ועד לקבלת אישורים מהגורמים הרלוונטיים לקיום האירוע (משטרה, מכבי אש, עירייה וכו'). גם כאשר מוקם אוהל קרקס בשטחו של פרק עירוני מחייב הדבר תכנון, ליווי ואישור של ממונה על בטיחות באירועים המוניים.

אירוע המתקיים במתקן קיים או מבנה המיועד לאירועים המוניים אך לצורך אירוע ספציפי מתבצעות במבנה עצמו, או בשטחו התאמות כדוגמת הקונסטרוקציות והבמה הנבנים ביום העצמאות בהר הרצל. קונסטרוקציות אלה נבנות לשימוש חד פעמי ומפורקות לאחר האירוע.

דוגמה נוספת היא, כאשר במתקן שכל ייעודו קיומם של אירועים המוניים ולו אישור קבוע לקיום אירועים המוניים, מתקיים אירוע שלצורך קיומו מתבצעים שינויים משמעותיים בסביבתו של המתקן. ואירועי המכביה הנם דוגמא טובה ועצובה לכך. לצד האצטדיון שהיה מצויד באישורים לקיומם של אירועים המוניים הוקם גשר המכביה בצורה כושלת וללא עמידה בתקנים הראויים. קריסת הגשר שגרם למותם ופציעתם של הספורטאים הביאה בסופו של דבר לחקיקה ותקינה מחמירות בהתייחס לבטיחות באירועים המוניים.

על אף התקנות המחמירות ישנם מקרים שמטעמי חיסכון או רשלנות לא ננקטים כל הצעדים המתבקשים על ידי מארגני האירוע, על מנת לעמוד בדרישות המלאות של התקינה הקיימת וזהו המקור לאסונות.

שמר בטיחות והנדסה פועלת אך ורק על פי דרישות התקינה המחמירות ביותר ובהתאם לכל הנחיות החוק והדרישות המשתמעות ממנו. לקבלת ייעוץ, תכנון, ליווי, פיקוח או מינוי מנהל בטיחות באירועים המוניים פנו אלינו בטלפון – 052-232-1144 או בצור קשרCall Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור