בדיקות קונסטרוקציה

שמר בטיחות והנדסה חברה ותיקה לשירותי בדיקות קונסטרוקציה למתקני תאורה, במות, גשרי תאורה, מתקנים מתנפחים, קירות, מסכי לד ועוד, תכנון ובדיקות עומסים למתקני במה הכוללים גשרי תאורה, מתקני מסכי תצוגות ומתקני מערכות הגברה. בדיקות קונסטרוקציה למבנים, מתקנים, ביתנים, אוהלים מתקני הצללה המוניים בירידיים, תערוכות ואירועים פתוחים.

להזמנת תכנון (כולל חישובים סטטיים), פיקוח, בדיקות קונסטרוקציה וליווי פרויקטים על ידי מהנדס קונסטרוקטור בטיחות צרו עימנו קשר בטלפון 052-2321144 או דרך צור קשר באתר.

בדיקות קונסטרוקציה, קונסטרוקטור
בדיקות קונסטרוקציה, קונסטרוקטור
בדיקות קונסטרוקציה, קונסטרוקטור

בדיקות קונסטרוקציה באמפי יבנה עבור הופעה של עברי לידר.

חברת שמר בטיחות והנדסה מנוהלת על ידי יוסי שמר מהנדס בטיחות, קונסטרקטור ומורשה נגישות נכים, החברה מספקת שירותי תכנון ובדיקת קונסטרוקציה בפריסה ארצית לחברות הפקה גדולות לאירועים המוניים, אירועי ספורט, עצרות פוליטיות וכן אירועים של גופים ציבוריים, רשויות ועיריות בתכנון ופיקוח.

בדיקות קונסטרוקציה לבמות ומתקנים נלווים

הליכי התכנון הפיקוח והבנייה של מתקני במה והמתקנים הסובבים (תאורה, מסכים וכו') מושפעים ישירות הן מגודלו של המתקן והן ממיקומו – פני השטח והמיקום הגאוגרפי. שימו לב שבאירועים מורכבים הבמה היא המתקן העיקרי המשרת את יתר המתקנים. גשרי תאורה, מסכי ענק, מגדלי הגברה וכו.

בדיקות קונסטרוקציה לבמות

קיימים סוגים שונים של במות אך בכל מקרה מדובר על במות מודולריות המורכבות מיחידות שמתחברות זאת לזאת בטכנולוגיות שונות. סוגן של היחידות, משפיע באופן ישיר על העומס אותו הן יכולות לשאת. על פי התקן הישראלי (ת"י – 412) כל במה המשמשת לאירוענדרשת לעמוד בעומס של 750 ק"ג למ"ר מינימום. לשם השוואה בלבד התקן דורש מאולם אירועים עמידה של-500 ק"ג למ"ר ומרצפת בית מגורים 150 ק"ג למ"ר. מכאן ברור קיימת חשיבות רבה לתכנון ופיקוח נכון על הקמת הבמה וביצוע בדיקות קונסטרוקציה בהתאם.

נציין שדרישות התקן אינן מבדילות בין מתקן במת אופרה מורכב לבין מתקן במה למרקיד (DJ) באירוע בטבע. בשני המקרים נדרשות בדיקות קונסטרוקציה וחתימה על תקינות המבנה.

כיום משמשים את מפיקי האירועים שני סוגים עיקריים של במות. בבמה הרגילה במת הפודיום משתמשים בפרופילים (25X50ס"מ) בעלי אורך קבוע ומידות קבועות כך שתוואי השטח עליו מוקמת הבמה חייב להיות ישר יחסית ומתאים להקמת הבמה. בבמת הלייהר החדישה יותר נעשה שימוש בפטנט ייחודי המתבסס על רגל טלסקופית הניתנת לכיוונון, מובן שטכנולוגיה זו מהווה יתרון בהתאמה לפני שטח משתנים ומאפשרת רמת יציבות גבוהה בהרבה של הבמה. שטח היחידות מושפע ישירות ממידות סטנדרטיות של ייצור לוחות בארצות בהן החלו ליצרן והמידות הן 48" על 96" ובסנטימטרים 120X240ס"מ בקירוב.

 כאשר מדובר בבמות הושבה הן כחלק מבימת ההופעה והן כבמה עליה יישב הקהל הדרישות הבסיסיות הנן דומות אולם במת ישיבה אינה נכללת בקטגורית במות על פי ת"י 412 ועל כן מתייחסים אליה כמבנה ארעי או אתר בנייה והתכנון והפיקוח נעשה גם לאור תקנות מתחום זה (למשל ת"י 1142).

דוגמא לבמות אלה ניתן לראות בטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות תשע"ח כאשר לצד בימת ההופעה המרכזית ניצבו במות ישיבה למקהלות השונות ואל מול הבמה ניצבו במות ישיבה של קהל המוזמנים.

מתקני תאורה ובדיקת קונסטרוקציה

מתקני תאורה, גשרי תאורה מורכבים מטראסים (קונסטרוקצית פרופילים מוכנה) הנבדלים זה מזה הן בחומר ממנו הם מיוצרים והם בעובי הפרופילים ואורך הטראס עצמו. מרבית היצרנים משתמשים בטראסים עשויים אלומיניום בשל המשקל הקל ונוחות ההרכבה והפירוק אולם כאשר מדובר בגשרי תאורה שגודלם מחייב זאת קיימים גם טראסים עשויים פלדה לעומסים גדולים בבדיקות קונסטרוקציה יאומתו ביצוע התוכניות ועמידתן בדרישות התקינה. יצרנים שונים מציינים לצד הטראסים שלהם את נתוני העומסים שלהם וכאשר מתכוננים גשרי התאורה מובאים נתונים אלה כמשתנה בהחלטה על דרישות העומסים שעל הגשר לשאת.

נציין שגשרי תאורה גם הם מושפעים מפני השטח וממרווחי העמודים והתמיכות.

 בדיקות קונסטרוקציה למסכי הקרנה

מקובל כיום כמעט בכל אירוע המוני להציב מסכים בהם ניתן לצפות במתרחש על במת האירוע, כאשר מדובר במופע אזי המסכים מהווים חלק מהתפאורה, מסכים אלה צמודים לבמה ואולם בשל התנשאותם לגובה רב נוצר אפקט מפרש ונדרשים קיבועים ייחודים על מנת לעמוד בלחץ הרוחות שמתשנה מאזור לאזור וכן בעונות השנה. ישנן אירועים בהם כל האירוע נסוב סביב מסך ענק לעתים מתנפח ואולם גם מסכים אלה מחויבים ייצוב על מנת לעמוד בלחץ העלול להיווצר מרוחות.

מבנים ארעיים ואוהלים

השימוש באוהלים ומבנים ארעיים גדולים נפוץ מאוד כיום. בדומה למסכים גם באוהלים ומבנים ארעיים מכוסי בד יש להתחשב בלחצים מכיוונים משתנים שאינם נובעים ממשק החומר, המתיחות והחיבורים בין מרכיבי השלב של האוהלים. כאמור בשל אפקט המפרש גם כאשר מדובר באוהלים בדיקות קונסטרוקציה יוודאו את קיומן של משקולות אשר יספקו עיגון המתאים לשטח הפנים של האוהל.

תזכורת על בדיקות קונסטרוקציה

העמידה בכל דרישות התקינה תבטיח שבאירוע המתוכנן לא יתרחשו אסונות הנובעים מליקויים וסטייה מדרישות התקן. יש לזכור את אסון גשר התאורה בהר הרצל. גשר המכביה ועוד דוגמאות לאסונות שנגרמו מבדיקות קונסטרוקציה לא תקינות.

להזמנת תכנון (כולל חישובים סטטיים), פיקוח, בדיקות קונסטרוקציה וליווי פרויקטים על ידי מהנדס קונסטרוקטור (יועץ בטיחות) צרו עמנו קשר בטלפון – 052-232-1144 או דרך צור קשר באתר.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור