מהו יועץ בטיחות ועל מה הוא אחראי?


להזמנת יועצי בטיחות מוסמכים לעריכת תוכניות, קביעת נהלים, הדרכות והשתלמויות, ליווי מול משטרת ישראל ומכבי אש, הכשרת מערך בטיחות ועוד, פנו אלינו לטלפון – 052-2321144 ונשמח לעמוד לרשותכם.

מהו יועץ בטיחותהתשובה לשאלה מהו יועץ בטיחות משמעותית מאוד ככל שהארגון או המתקן גדול יותר. יועץ בטיחות הינו אדם מוסמך אשר תפקידו לוודא כי סביבת העבודה הנה מקום בטוח מצד אחד. מצד שני עליו לדאוג לכך כי העובדים במפעל או הארגון מודעים לסביבת העבודה שלהם ופועלים על פי כל כללי הבטיחות המוגדרים בחוק.

למעשה, בפועל יועץ בטיחות איננו רק מייעץ לארגון במתן עצות כאלו ואחרות, יש לו תפקידים חשובים והוא לעתים בונה את כל מערך הבטיחות, בעיקר בארגונים גדולים המונים מעל 50 עובדים.

שורה תחתונה בתשובה לשאלה מהו יועץ בטיחות – יועץ בטיחות מסייע לנו להפחית את הסיכוי לתאונות עבודה מסוגים שונים בין אם זה נפילה מגובה, פגיעה בגוף כתוצאה משימוש לקוי בציוד ולהתמודד עם מצבי לא צפויים כמו שריפה למשל.

מידע על קורס ממונה בטיחות

מה התפקיד של יועץ בטיחות?

  • לערוך ולקבוע תכניות שנתיות או רב שנתיות בכל מה שקשור לנושא הבטיחות בארגון. תכניות אלה קובעות כיצד אותו ארגון אמור לפעול במגוון של תהליכים ומצבים.
  • לקבוע נהלי עבודה במטרה לעלות ולהגביר את מערך הבטיחות בסביבת העבודה.
  • לתכנן ולהעביר הדרכות והשתלמויות מקצועיות בנושא בטיחות לעובדים בארגונים המונים מעל 25 עובדים.
  • ליווי בתהליכי מתן אישורי בטיחות ממשטרת ישראל, ממערך האש וההצלה, פיקוד העורף, עיריות ושאר גופים ציבוריים המחייבים קבלה של אישורים אלו.
  • להכשיר את מערך הבטיחות בסביבת העבודה ולהבטיח כי אותם מקומות ראויים לעבודה מבחינה בטיחותית.
  • עיסוק בכל נושאי הבטיחות בארגון: בטיחות אש, בטיחות בביצוע פעולות בארגון, בטיחות מבנה (תהליכי בנייה של מבנים), בטיחות ציוד, בטיחות מתקנים.

בנוסף, בין השאר תפקידיו של יועץ הבטיחות הוא לבחון ולזהות מצבי סיכון בארגונים, למצוא את הפתרונות הראויים כדי למנוע את אותם מצבי סיכון ולעשות הכל במטרה להפוך כל סיטואציה בארגון לבטיחותית.

מי זקוק ליועץ בטיחות?

מפעלים פרטיים אותם המדינה מחייבת לנהל מערכי בטיחות, גופים ציבוריים, מוסדות חינוך, משרדים גדולים, ארגונים שלא למטרת רווח זקוקים לייעוץ בטיחות במטרה להכשיר את מקום העבודה מבחינה בטיחותית.

בפועל ליועץ הבטיחות יש המון אחריות ולכן יש לבחור בחברה מקצועית, עם ניסיון, המעסיקה יועצי בטיחות מנוסים שמבינים מהי התנהלות ארגונית, מסוגלים לזהות סיטואציות בעייתיות המסכנות את בטיחות העובדים ולבצע תכנון מערך בטיחות ארגוני שיקל על העבודה, יהפוך אותה יעילה ובטוחה יותר.

למינוי יועץ בטיחות  בחברתכם, צרו עמנו קשר לטלפון – 052-2321144. או בצור קשר נשמח לעמוד לשירותכם.Call Now Buttonהתקשרו
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן